26 lut 2015

Miło jest, prawda?

Ania

"- Och, wiem , Marylo, że masz ze mną mnóstwo kłopotów - powiedziała ze skruchą Ania. - Tyle rzeczy robię źle. Z drugiej strony, wiele się nauczyłam i nie popełniam już tych samych błędów, a przecież mogłabym. Zaraz przyniosę trochę piasku i wyszoruję te plamy przed pójściem do szkoły. Och, Marylo, tak bardzo chciałam pojechać na ten koncert. Jeszcze nigdy w życiu nie byłam na żadnym koncercie, a kiedy inne dziewczynki w klasie opowiadają o swoich wrażeniach, czuję się zupełnie z tych rozmów wyłączona. Ty nie domyśliłaś się, jak mi z tego powodu przykro, a proszę - Mateusz się domyślił. On mnie rozumie. Miło jest, gdy ktoś nas rozumie, Marylo."

 
Zachęcajcie swoje dzieci do czytania. Kupujcie swoim dzieciom książki, przeróżne. Jeśli nie, to wypożyczajcie, biblioteki są wszędzie i bogato wyposażone. Nic tak nie rozwija wyobraźni jak słowo pisane. Moja Rita ma lat 12, a do tej pory potrafi sama spędzać czas ze sobą, nie nudząc się przy tym. Pomysłów ma tysiące i jeden więcej. I co najważniejsze, lubi czytać. A miała okres buntu i książki do ręki wziąć nie chciała... nie naciskałam, wiedziałam, że prędzej czy później zakorzeniona w niej miłość do słów zakwitnie. Teraz pochłania książki, czytając niekiedy przez noc całą :) Pozwalam. Też tak czyniłam i to rozumiem.

Dodałam tę nową zakładkę, tyle słów pięknych, wypowiedzianych lub napisanych na tym świecie się zdarzyło. Znalazłam tu dla nich miejsce. Niech sobie tu czekają cierpliwie, aż moje dzieci, za kilkanaście lat, odkryją je na nowo...

4 komentarze :

 1. Czekamy na rozwinięcie tej zakladki...a zapowiada się naprawdę dobrze :) Bo słowa, to rzecz ważna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będę się starać:)) choć, jak wiadomo, z czasem kiepsko u mnie, nie powiem, ze doba mogłaby 48 godz trwać:) Dziękuję Martyno, ze mnie tak wspierasz, ze widzę sens nadal w pisaniu :))

   Usuń
 2. Tak, tak czytanie daje bardzo dużo! Napisała to Mela, która podczas tygodniowego wyjazdu na narty przeczytała dziesięć książek i jeszcze jej było mało :). Mela boi się też, co będzie na dwutygodniowych wakacjach - żeby wziąć te wszystkie książki jej biedni rodzice będą chyba wynająć tira.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jesteś bardzo podobna do mnie, kiedy byłam w Twoim wieku:) Dobrze, ze czytasz, wiesz już to widać, poprzez to jak piszesz i jakie piękne masz słownictwo :) inni powinni brać z Ciebie przykład..pozdrawiam

   Usuń

Dziękuję za wizytę , a zwłaszcza za poświęcenie kilku minut na przeczytanie moich bzdur ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...