8 lut 2015

Wesele W.

dramat...

"Każdy absurd ma także swoja logikę."
 
To, że u mnie z normalnością nie po drodze, wiadomo nie od dziś. Parę lat wstecz, Mądra ja, wpadłam na genialny, moim zdaniem, pomysł. Taki żarcik. Każdy się uśmieje i w głowę popuka, jaka to ja nienormalna jestem.
Pomysł polegał na tym, że w trakcie prowadzonej przeze mnie i tego kogoś, rozmowy, zadam błyskotliwe pytanie, brzmiące:
" A, słuchaj no, powiedz mi, kto to napisał "Wesele" Wyspiańskiego? Bo z głowy mi uleciało."
I już widziałam te oczy wytrzeszczone w zdumieniu, to pukanie palcem w czoło bądź z prawej strony w skroń. I ripostę ciętą jakąś typu: "A, Ty co, nie wiesz? Szkoły wielkie pokończyłaś, i udajesz głupią?" wraz, oczywiście, z udzieleniem prawidłowej odpowiedzi. 
Ja, jak to ja, zanim przeanalizowałam wszelkie za i przeciw, wystartowałam z pytaniem do kilku osób, w trakcie rozmów.

I zgadnijcie co się stało? Takiego obrotu sprawy nawet się nie spodziewałam. Ze wszystkich, przypadkowo zapytanych osób, tylko mój osobisty mąż odpowiedział gładko: "Wyspiański, pani magister. Nie ze mną te numery."

Reszta ogółu zareagowała różnie. Jedni udawali, że nie dosłyszeli pytania. Inni odpowiedzieli, ze szkołę to już dawno skończyli i wiedzieć nie muszą. Niektórzy twierdzili, że wiedzą, kto napisał, ale zapomnieli w tym natłoku spraw codziennych. Paru dobitnie stwierdziło, że książek nie cierpią, czytać nie cierpią, więc skąd mają to wiedzieć. I czy nie mam ciekawszych pytań. O!

Miał być żart. Taki głupkowaty.
Trochę jednak smutkiem mnie zaskoczył. Zacznijmy myśleć, bo nas w końcu wilki zjedzą...Ta logika to jednak mogłaby zostać wprowadzona w szkołach jako przedmiot. 
Obowiązkowy!

"Logika jest niepokonana, gdyż aby z nią wygrać, trzeba posłużyć się logiką."

8 komentarzy :

 1. Zgadzam się! Logika powinna być jednym z przedmiotów w szkole. Pozdrawiam i zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odwiedzę na pewno, dziękuję:) Tak, powinna byc w szkole. Szkoda, ze coraz mniej ludzi książki czyta :( I to wszystko się przedkłada na to jaka jest reakcja na takie, banalne przecież, pytanie ..

   Usuń
 2. I serio pytalas " Wesele " Wyspianskiego? Hehehe :D To jak z ta zagadka "Po stawie plywa, kaczka sie nazywa. Co to?" A co do czytania to sa jeszcze okazy czytajace, sama sie do nich zaliczam. Na szczescie ;) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak hahaha. taki super pomysł :) powiedz sama, jak można nie czytać książek?? To już okazów czytających jest dwa :) pozdrawiam

   Usuń
 3. W sumie bardzo fajny ten pomysł! A to, że ludzie niestety nie myślą, to - chcę wierzyć - wynik lenistwa.... Lekcje logiki obowiązkowo, 2 godziny tygodniowo co najmniej. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nieraz takie "gUpkowate" pomysły wpadają do głowy:) Oby to wina lenistwa było... pozdrawiam serdecznie najlepszą pisarkę wszech czasów :)

   Usuń
 4. A wyśmiewają się z Amerykanów, że Iraku nie potrafią na mapie wskazać... :P Kiedyś byłam taka akcja, że pytali przechodniów o dzienną datę Konstytucji 3 maja... Cóż... też mało kto znał odpowiedź na to jakże skomplikowane pytanie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hehe, ubawiłam się:) Niektóre pytania z nóg zwalają:) pozdrawiam serdecznie :))

   Usuń

Dziękuję za wizytę , a zwłaszcza za poświęcenie kilku minut na przeczytanie moich bzdur ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...